Plaża w Kulikowie czyli Hawaje na Roztoczu
Kąpiele nie tylko słoneczne. Miejsce do organizowania przeróżnych imprez. Wszelakie sporty wodne. Przystań dla wędkarzy w bardziej spokojne dni. I to wszystko w jednym miejscu… na „hawajskiej” plaży w gminie Sułów.
Sutiejsk – tajemnice średniowiecznego grodziska na Roztoczu
Na Roztoczu Środkowym pomiędzy Radecznicą a Szczebrzeszynem, na skraju parku krajobrazowego znajduje się szczególne miejsce, bardzo stare i pełne tajemnic.
Stary Kościół w Tworyczowie – burzliwa historia i nowa „ślubna” nadzieja
Kościoły tak naprawdę są dwa. Ustawione naprzeciwko siebie. Każdy na swój sposób szczególny. Dzięki staraniom nowego wójta stary kościół w Tworyczowie niedługo odzyska swój dawny blask.
„Kozia łąka” i tajemnica kozich serów
Kto tu zagości, poczuje nie tylko naturalne smaki kozich serów. Będzie to spotkanie nie tylko z tradycją, naturą, ale przede wszystkim z wyjątkową rodziną – ludźmi, którzy potrafią dzielić się swoją pasją.
Pieszo po gminie Sułów - natura z historią w tle
Malowniczy szlak poprowadzi nas przez najpiękniejsze zakątki gminy Sułów. Wyruszymy spod wczesnośredniowiecznego grodziska Sutiejsk (Sąsiadka), by już na starcie cieszyć oko naturalnymi krajobrazami Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego.
Bliżej gwiazd czyli strefa ciemnego nieba na Polesiu Lubelskim
Obecnie szacuje się, że 2/3 ludności na świecie żyje na terenach zanieczyszczonych przez światło. W Europie i Stanach Zjednoczonych ta liczba sięga 96%. W Polsce niestety jest niewiele lepiej. Jednak na Polesiu Lubelskim już całkiem przyzwoicie.
Cudze chwalicie, swego nie znacie – w poszukiwaniu najbardziej naturalnych smaków.
Tytułowe przysłowie sugeruje, że zachęcać będziemy do rodzimej gastronomii. Tak będzie. Jednak w najmniejszym stopniu nie chcemy Państwa zniechęcać do kuchni innych stron świata.
Trudna lecz piękna historia kościoła św. Agnieszki w Lublinie
Historia kościoła św. Agnieszki sięga początków XVII wieku. Do tego by powstał przyczynili się mieszczanie z Kalinowszczyzny, którzy poczynili darowizny na rzecz zakonu augustianów, następnie potwierdzone przez króla Władysława IV.