Kościół na Tatarach - chrześcijańska symbolika w nowoczesnej architekturze
Kościół powstawał w latach osiemdziesiątych, podobnie jak wiele innych obiektów budowanych na nowych osiedlach. Lubelska świątynia na osiedlu Tatary z kilku powodów jest szczególna.
Bug – jedna z najcenniejszych przyrodniczo rzek w Europie (galeria cz.1)
Trudno sobie wyobrazić w dzisiejszej rozwiniętej i uprzemysłowionej Europie wielką rzekę, która w swej przeważającej części zachowała całkowicie pierwotny charakter.
Jezioro Zahajskie - nieznany krajobraz dawnego Polesia
Przyrodnicza perełka. Unikat i fragment dzikiego, mitycznego krajobrazu Polesia znajduje się tylko 5 kilometrów na wschód od Krainy Rumianku. Choć nie ma tu rezerwatu przyrody, to krajobraz wydaje się zaskakująco dziki.
Jak wyglądały stepy na Lubelszczyźnie
Właściwie od razu się poprawiamy i piszemy „jak wyglądają stepy na Lubelszczyźnie”. Szkopuł w tym, że stepy to brzmi dumnie, a rezerwat „Stawska Góra” niedaleko Chełma jest po prostu … rozmiarowo niewielki., chociaż bardzo piękny i wart odwiedzin.
Kościół w Sawinie – piękne świadectwo wiary minionych wieków
Późnobarokowy kościół Przemienienia Pańskiego w Sawinie to jeden z najpiękniejszych zabytków sakralnych okolic Chełma.
Czerniejowski szlak Nordic Walking - doskonała propozycja na 10 kilometrowy spacer
Czerniejów nad Wieprzem aktywnym turystom może kojarzyć się z niedawno wybudowaną kładką pieszą nad rzeką. To jednak nie jedyna atrakcja dla aktywnych.
Jezioro Obradowskie – przyrodnicza perełka wśród lasów Polesia Lubelskiego
Znajduje się w sercu malowniczych Lasów Parczewskich. Jezioro schowane w pięknym borze sosnowym, wyłaniające się z rozległych torfowisk. Dostępne dzięki doprowadzonej tu kładce pieszej.
Rajd "Rozgrzewka do Harpagana" - pieszo przez Małe Bieszczady
W pierwszą tak ciepłą i jednocześnie ostatnią sobotę maja w Małych Bieszczadach w okolicach Kazimierza Dolnego odbył się blisko 30 kilometrowy rajd pieszy zorganizowany przez grupę MTB Kazimierz Dolny.